Kendine 'Bayan fahişe' diyor - Rap'çi Reyhan Şahin k

Rap'çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya'da büyük yankı uyandırıyor.

 

Fatih Akın'ın son filmi "Chiko"da rol alan rap'çi yıldız Reyhan Şahin, hem filmdeki cesur sahneleri hem de Almanya'da katıldığı talk-show'larda yaptığı açıklamalarla olay yaratıyor. 30 Mayıs'ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko"da, Meryem adlı bir fahişeyi canlandıran Şahin, kendisine de 'Lady Bitch Ray' (Bayan Fahişe Ray) lakabını taktı. Yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yapan Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Akın'a bir mektup yazarak Sibel Kekilli'nin canlandırdığı karakteri beğenmediğini belirtti. Akın da Şahin'i "Chiko" filminde oynattı. Şahin, Alman ARD TV kanalındaki programda sunucuya, "İçinde orgazm sıvım var. Yeni doldurdum" diyerek küçük bir top hediye etmişti.

 

 

Videosu Burada: Reyhan Şahin'in çok ses getiren oldukça cesur video klibini izlemek için TIKLAYIN


Fatih Akın’ın yapımcılığını üstlendiği "Chiko"da Meryem adlı bir fahişeyi canlarından rap’çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya’da büyük yankı uyandırıyor.

 

Reyhan Şahin, Özgür Yıldırım’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde canlandırdığı karakter hakkında şu yorumu yaptı: "Türk kadınına bir şeyler anlatmak için bu rolü kabul ettim. Evet, Meryem bir fahişe ama birçok kadından daha dürüst ve cesur. Kadınların her şeye rağmen özgür olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Yönetmen isteseydi daha cesur sahnelerde oynardım."

Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Fatih Akın’a bir mektup yazarak filmde Sibel Kekilli’nin canlandırdığı karakteri "Türk kadınını Almanların görmek istediği şekilde yansıtıyor" diyerek beğenmediğini belirtmiş Akın da Şahin’i "Chiko" filminde oynatmıştı. Ancak Şahin, kendisini sinemaya kazandıran Akın’ı da eleştirmekten çekinmedi: "Akın büyük bir yönetmen ama kadına bakış açısını eleştiriyorum. Erkeksi bir bakış açısı var. ’Yaşamın Kıyısında’ ve "Chiko" filmlerinde devamlı fahişe rollerini ön plana çıkardı."

 

 

Chiko filimin fragmanını izlemek için TIKLAYIN

 

 

 

Reyhan Şahin kimdir

Almanya’da son dönemde en çok tartışılan rap’çilerden biri olan Şahin, kendisine ’Lady Bitch Ray’ (Bayan Fahişe Ray) diyor. Sivas’lı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen 26 yaşındaki rap’çi, kadın hakları ve politika üzerine pornografiyi öne çıkaran provokatif açıklamalarıyla tanınıyor. Üniversitede Alman Dili ve Tarihi eğitimi alan Şahin, yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yaptı. Şarkıları çok küfür içerdiği için devlete ait Radyo Bremen’deki sunuculuk işine son verilen Şahin’in şarkıları Almanya’daki TV kanallarında yayınlanmıyor.

 

Chiko, Almanya’da tartışma yarattı

Berlin Film Festivali’ne katılma onuru yaşayan ve 30 Mayıs’ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko" filmi, uyuşturucu satarak hayatını değiştirmeye çalışan İsa adlı Türk gencinin maceralarının özelinde üçüncü kuşak Türklerin sorunlarını ele alıyor. Sert sahneleriyle dikkatleri çeken bir mafya filmi olan "Chiko", Almanya’da yaşayan Türklerin yaşadığı sorunlara dair yaptığı tespitlerle de büyük yankı uyandırdı.

Hurriyet

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !